Malaysia's Major Chess Clock Importer

Friday, July 03, 2009

KUALA TERENGGANU CHESS LEAGUE (ROUND 3)

Kuala Terengganu Chess League 3rd round winner


The 3rd round of Kuala Terengganu chess league also ended this afternoon right after the Maksak chess event.Visiting Abdullah Che Hassan easily won this event .Here is the full result.Next round will be play on Thursday at K.T.Beach Resort.Full result here.Dont forget guys tomorrow is AIZEK open about 180 participants already register.This event will be play at SMK Tengku Intan Zaharah in Dungun

AHMAD RIZAL MAKSAK TERENGGANU CHAMPION

New Maksak Terengganu Champion Ahmad Rizal Othman

Ahmad Rizal Othman of Jabatan Perangkaan Malaysia (Terengganu Branch) emerged champion in the Maksak Terengganu chess championship,Rizal gained 5 points from 6 game with two drawn with Abdul Rahim Ramli and Khairul Hafiz.Abdul Rahim Ramli finished second with 4.5 points followed by Norazmi Mohd Nor also 4.5 points.Only 18 players from 5 goverment department took part in this event.


The Maksak Malaysia championship will be play at Kota Bharu on 17th to 18th in Kota Bharu.Terengganu is expected to defence the title to equal Kuala Lumpur record.All result here.

Wednesday, July 01, 2009

MALAYSIAN ON FIDE JULY RATING LIST

More Malaysian chess players are now listed in the FIDE rating list.In particularly 5 more Terengganu players are now listed in the list.They are Ahmad Rizal Othman,Fairul Yusuf ,Abdul kadir Jailani Ramli , Mohd Khairul Nazrin A Nashir and Wan Aizuddin Wan Razali.Top in the list Nor Ilhamuddin Shaik Ali with 2020 (rank 43 )and Md Hafez Hilmi Harun with 1994 (rank 55).Here is the list of rated Terengganu players.

1. Nor Ilhamuddin Shaik Ali 2020
2.Mohd Hafez Hilmi Harun 1994
3.Ahmad Rizal Othman 1970
4.Abdul Kadir Jailani Ramli 1965
5.Mohd Syazwan Zulkifli 1944
6.Fairul Yusuff 1921
7.Mohd Khairul Nazrin A.Nashir 1875
8.Wan Aizuddin Wan Razali 1787
9.Munir Azmi Mohd 1720

More Terengganu players will be listed if they play in FIDE rated event.Some them need to play between 4 to 5 rated games in order to be listed.Hope another 5 or more will be listed by next July.

Tuesday, June 30, 2009

THIS WEEKEND CHESS EVENT IN TERENGGANU

This Friday and Saturday there are 3 chess events in Terengganu.Here are the details:-


1.Kejohanan catur Maksak Terengganu at Stadium Negeri on 3rd Julai.
2.Liga Catur Kuala Terengganu at Stadium Negeri on 3rd Julai
3.Kejohanan Catur Terbuka Aizek in Dungun 4th Julai.


The Maksak event is open to government civil service servant only.Mean while the Liga catur Kuala Terengganu and Aizek Open is for everybody.To register please call Muhammad Arshad at
mobile number 012 921 0841.

Sunday, June 28, 2009

UNDIAN KUMPULAN KEJOHANAN CATUR MAKSAK MALAYSIA

Pasukan Terengganu bakal pertahankan juara


Undian bagi menentukan kumpulan bagi kejohanan catur berpasukan MAKSAK Malaysia telah dibuat,penyandang juara Terengganu berada dalam kumpulan A bersama sama dengan ATM ,Melaka dan pencabar tradisi Terengganu Sarawak.Pasukan Terengganu tidak akan menghadapi masalah untuk menjuarai kumpulan ini dan seterusnya mara kepusingan akhir.Kumpulan B pasukan Kuala Lumpur menjadi pilihan untuk menjuarai kumpulan ini diikuti dengan pasukan tuan rumah Kelantan,Penjara dan Negeri Sembilan.Kumpulan C diketuai oleh pasukan Pahang ,PDRM ,Perak Perlis dan Pulau Pinang.


Kejohanan catur MAKSAK peringkat Kebangsaan akan dilansungkan di Kota Bharu kelantan pada 17 hb hingga 19hb Julai ,sementara kejohanan peringkat negeri Terengganu akan diadakan pada 3hb Julai di Stadium Negeri ,Jalan Sultan Mahmud Kuala Terengganu.Pemain pemain yang dijangka akan layak untuk mewakili MAKSAK Terengganu ialah Hashim Jusoh,Norazmi Mohd Nor,Abdul Rahim Ramli dan Hisamullah Harun serta seorang pemain "baru" yang berpengalaman.Dengan kemasukan pemain " baru " ini sebagai anggota kerajaan sudah tentu pasukan Terengganu tidak akan menghadapi banyak masalah untuk mempertahankan kejuaraan MAKSAK pada tahun ini.Pasukan Kuala Lumpur dan Sarawak dijangka akan memberikan tentangan yang hebat kepada pasukan Terengganu.Mengikut undian yang diperolehi pasukan Selangor ,Labuan ,Kedah,Johor dan Sabah tidak akan mengambil bahagian.


KUMPULAN A.

1.Terengganu
2.ATM
3.Melaka
4.Sarawak

KUMPULAN B
1.Kuala Lumpur
2.Negeri Sembilan
3.Penjara
4.Kelantan

KUMPULAN C
1.Pahang
2.PDRM
3.Perak
4.Perlis
5.Pulau Pinang